Nauka jako rozrywka

Nauka nie zawsze musi kojarzyć się z godzinami spędzonymi nad grubymi księgami. Może być także rozrywką i zabawą. W jaki sposób? Naukę języków obcych możemy oprzeć na przeglądaniu kolorowych fiszek, na grach ze zgadywaniem słówek i dopasowywaniem ich do ilustracji, od zapamiętywania i tłumaczenia słów piosenek.
Poprzez słuchanie muzyki przyswajamy słówka bezboleśnie i bezwarunkowo. Inną przyjemną formą nauki jest oglądanie filmów. Na początek oczywiście możemy wybrać naukę z napisami i stopniowo zmierzać do zrezygnowania z nich. Nie musimy oglądać filmów ambitnych czy przystosowanych typowo do nauki języków – wybierzmy na youtube taką tematykę, jaka nas interesuje, i oglądajmy filmiki właśnie z tą tematyką związane. To naprawdę prosta, ale też skuteczna forma na przyswajanie „żywego” języka, często tak różnego od języka, którego uczą nas w szkole.
Abstrahując od nauki języków – w Internecie znajdziemy też mnóstwo ciekawych programów z ciekawostkami ze świata fizyki, biologii czy chemii. Informacje te są podane w taki sposób, że od razu pozostaną nam w głowie. Inną metodą na zapamiętanie są właśnie gry – dzięki nim nie będziemy się czuli, jakbyśmy się uczyli, a wiedza sama przeniknie do naszej głowy. Możemy swobodnie łączyć rozrywkę i naukę, dzięki czemu nie będzie ona nudna.

Related Posts