Gry komputerowe

Gry komputerowe są dzisiaj bardziej popularne niż planszowe. Mogą pozwalać graczowi poznawać nowe osoby – zarówno fanów gier na forach, jak i innych graczy podczas rozgrywki online. Gra może wymagać od gracza rozwiązywania zagadek logicznych, zręczności, umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, ale także kreatywności. „Gry wideo” uruchamiane mogą być na komputerach, automatach, konsolach, telewizorach czy urządzeniach mobilnych takich jak telefony komórkowe czy tablety.
Gry elektroniczne wywodzą się z planszowych. Gry planszowe, takie jak szachy czy warcaby, przeszły do komputerowego świata. Początek gier komputerowych to połowa XX wieku – w 1947 roku wynaleziono analogowy symulator pocisku rakietowego. Do masowego użytkownika gry trafiły za sprawą wynalezienia Ponga firmy Atari, pojawienia się automatów do gier, gier takich jak Pac-Man czy Space Invaders. W latach 50 i 60 tworzono gry akademickie, które także zaliczamy do gier komputerowych. Nieco później popularna stała się japońska firma Nintendo, która stworzyła popularną konsolę Nintendo Entertainment System. W latach 90. na rozwój gier wpłynęło upowszechnienie grafiki trójwymiarowej. Obecnie grafika gier przypomina film, a samo granie nie musi się kojarzyć z zamknięcie i odosobnieniem, ale także poznawaniem nowych ludzi, innych graczy.
Mamy też wielki wybór gier komputerowych – możemy i postrzelać, i pograć w piłkę, ale także zbudować dom czy prowadzić własną farmę. Gry pozwalają nam też uczyć się języków obcych (nie zawsze są tłumaczone). Granie w gry komputerowe to łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Related Posts